29 Ocak 2014 Çarşamba

"KÜÇÜK GELİNLER" OLMASIN!...


TÜRK KADINLAR KONSEYİ DERNEĞİ ANKARA 
ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI
***
24 Ocak 2014 Cuma, RAMADA Otel
Ramada Otelde yaptığımız etkinliğin konusu aşağıdaki gibi;
'KÜÇÜK GELİNLER OLMASIN'
Küçük Yaşta Zorla evlendirilen kızların dramı Türkiye'nin acı gerçeklerinden biri. Pek çok hüzünlü yaşam öyküsü duyuyor ve görüyoruz. Kimi zaman çocuk gelinlerin ölümü ile sarsılıyoruz. Türk Kadınlar Konseyi Derneği; Ankara Şubesi bu soruna dikkat çekmek için “KÜÇÜK GELİNLER OLMASIN” konulu/başlıklı bir etkinlik düzenledi.
24 Ocak 2014’de düzenlenen etkinliğe TRT Ankara Tv’dan Kadın Programları yapımcısı DEMET KAYIRAN Doğu ve Güneydoğu da kızlarımızın ve kadınlarımızın sorunlarını inceleyip bir belgesel hazırlamıştı. Bu toplantıda belgeselin bir bölümü olan Ayla Sultan'ın okumak ve çocuk yaşta evlenmemek için verdiği büyük mücadele anlatılıyordu.
Kendisi de, aramıza katılıp çocuk yaşta verdiği mücadelenin belgeselini bizimle birlikte izledi.. Kızlarımıza verdiği mesaj ise: “MESLEK SAHİBİ OLMADAN VE KENDİ AYAKLARINIZIN ÜZERİNDE DURABİLECEK HALE GELMEDEN EVLENMEYİN” biçiminde idi.
Etkinlikte sunulan program süresince, Başkan Zeren Ünal, Yönetim Kurulu üyeleri, misafirler ve diğer katılımcılarla birlikte duygulu anlar yaşandı. 
(HABER; Hülya Göçer, Yönetim Kurulu Üyesi)
TÜRK KADINLAR KONSEYİ DERNEĞİ
ANKARA ŞUBE YÖNETİM KURULU
BAŞKAN: Zeren ÜNAL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder