3 Kasım 2015 Salı

KAMU YARARINA BİR PROJE: "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" Konusunda Eğitim Faaliyetleri

KAMU YARARINA BİR EĞİTİM, ÖĞRETİM, "İNSANİ KORUMA VE KURTARMA" PROJESİ:
Türk Kadınlar Konseyi Ankara Şube Başkanlığı olarak: “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” Konulu Uygulamalı Eğitime Katıldıktan Sonra; Aynı Konuda Eğitim, Öğretim ve Uygulama Faaliyetlerine Başlama Kararı Aldık ve Bu Amaçla Dernek Olarak Bir Uygulama Projesi Hazırladık.
HALK EĞİTİMİ VE İNSANİ KORUMA AMAÇLI BİR PROJE
Türk Kadınlar Konseyi Ankara Şubesi Başkanı Zeren ÜNAL ve Yönetim Kurulu Üyelerinin “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” Konusunda Eğitim Seferberliği Başlatma Kararı ve Kararlılığı.
Türk Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Başkanı Zeren ÜNAL; 13 Ocak 2015 tarihinde Ankara Valiliğinin daveti ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Hazırlıp düzenlenen "UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE EĞİTİMİ" Toplantısına katıldı. Türk Kadınlar Konseyi Birinci Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Zeren ÜNAL, özellikle davet edildiği bu eğitim toplantısında; Diğer Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Başkanları ile hazır bulundu ve bu eğitim toplantısı iki gün sürdü. Ankara Valiliği ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından müştereken düzenlenen toplantının Atölye çalışmalarında;  Devletin Eğitim Kurumlarına kadar uzanan bu illet (Uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı) ile Okullarımızda nasıl mücadele edileceği uygulamalı olarak (Atölye Çalışmalarında) öğrenildi. Söz konusu Eğitim ve uygulama çalışmasından sonra toplanan ve bir durum değerlendirmesi yapan “Türk Kadınlar Konseyi Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu” Çeşitli derece ve düzey Okullarda bu eğitim-öğretim ve uygulama çalışmalarının Derneğimizce yapılması çalışmalarını başlatmaya karar verdi.
Bu eğitim faaliyeti ve projeden amaç: Başta Öğrenciler ve öğrenci velilerini "bir Avukat, bir Psikolog, bir Doktor ve bir’de Narkotik Komiseri"nden oluşan yeterli, yetkin ve yetkili bir kadro tarafından eğitilmeleri ve bilgilendirilmelerini sağlamak suretiyle: Toplumsal barış, sağlık, huzur, güvenlik ve istikrar konularında kamuya katkıda bulunmaktır.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder